04 grudnia, 2015

Plasterki białkowe, KKA #4

Czarne kropki na czole, brodzie lub nosie. Kto tego nie zna? Nie będę owijać w bawełnę, że wystarczy zastosować coś kilka razy i możemy się pozbyć tego raz na zawsze. Niestety pojawianie się zaskórników otwartych (bo właśnie o nich teraz mowa) jest głównie uwarunkowane genetycznie. Także możemy sobie pomóc, ale póki nie będzie nam to z góry dane, będą się pojawiać. Takie zaskórniki to nic innego jak utleniona keratyna. Można się jej łatwo pozbyć, ale tylko na krótki czas. Oczyszczanie manualne nie do końca jest bezpieczne i skuteczne. Lepiej złuszczyć komórki naskórka za pomocą peelingu czy plasterków. Czas przygotowania: 10 minut (+ czas wysychania ok 20 minut)
Poziom trudności: łatwe
Trwałość: jeden dzień
Przechowywanie: w lodówce

Składniki: 
-białko jaja kurzego
-chusteczki 

Dodatkowo: 
-olejek eteryczny


Sposób przygotowania:
Chusteczki lub ręcznik papierowy rozwarstwiamy. Najlepiej wyciąć też uprzednio konkretne kształty na czoło, nos i brodę. Wtedy dużo łatwiej będzie nam się aplikowało plasterki. Białko rozbełtać i ewentualnie dodać wybrany olejek eteryczny, który nie tylko zamaskuje zapach białka, ale także może pomóc przy różnych dolegliwościach. W zależności jaki wybierzemy :-)


Sposób użycia: 
1. przykładamy chusteczkę
2. namaczamy pędzelek w białku i rozsmarowujemy je na pierwszej warstwie chusteczki
3. dokładamy kolejną chusteczkę
4. czekamy aż cały plasterek wyschnie


bardzo ciężko uchwycić to co pozostało na plasterku. Przed całym zabiegiem warto rozpulchnić twarz stosując maseczkę ziołową lub parówkę, wtedy plasterki będą jeszcze bardziej efektywne :-)

4 komentarze:

 1. Dzisiaj muszę wypróbować :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam już podobny przepis i byłam bardzo ciekawa rezultatów, wciąż jednak waham się czy wykonać to na sobie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli nie jesteś uczulona i nie przeszkadza Ci zapach białka, to myślę, że nie ma się nad czym zastanawiać :D

   Usuń