30 czerwca, 2016

Fitomed ~ żel do mycia twarzy, cera tłusta

Już nie będę nic sobie obiecywać. W czerwcu miałam pisać częściej, o włosy zadbać bardziej. Nie chciałam tego mówić, ale oczywiście wyszło jak zawsze. No trudno.
W zeszłym roku porobiłam trochę zapasów produktów do mycia twarzy w DM'ie. A jak legenda głosi, zapasy kiedyś się kończą :D Miałam ochotę na jakiś ziołowy żel i z nieba spadł mi ten z Fitomedu.Firma jakiś czas temu zmieniła design opakowań. (Skład pozostał ten sam) Co prawda nie różnią się jakoś znacznie to i tak zmiana wyszła na dobre. Grafiki są bardziej realistyczne i kolorystyka milsza dla oka. Może to nie jest najistotniejsze, ale często tak jak jemy to i kupujemy oczami. Ładne opakowania przyciągają wzrok i chętniej wrzucamy je do sklepowego koszyka.Jeśli jesteśmy już przy opakowaniu. Wygodna plastikowa butelka z wygodnym otwarciem zakończonym dziubkiem, który dozuje nam odpowiednią ilość produktu. Opakowanie czasami ciężko otworzyć w kąpieli, kiedy ma się mokre ręce. Jednak jest bardzo solidne. Za 200 ml płacimy 10 zł. Jeśli żel spodoba Wam się bardzo, to fajną opcją jest wariant żelu 500 ml za 18,50


Zapach jest typowo ziołowy z przyjemną nutą mydlaną. Nie ma się co dziwić skoro 1/3 składu to  rzeczywiście zioła! :-) Oczywiście znalazły się też substancje pianotwórcze, myjące i kilka konserwantów.Skład: woda, wyciąg z korzenia mydlnicy lekarskiej, ekstrakt z szałwii, ekstrakt z melisy, ekstrakt z liści oczaru wirginijskiego, ekstrakt z nagietka, substancja pianotwórcza, substancja myjąca, substancja myjąco pianotwórcza, substancja myjąco pianotwórcza, gliceryna, emulgator, naturalny konserwant, zapach, konserwant, konserwant, konserwant.

Można zmyć nim naturalną maskarę, z taką typowo drogeryjną sobie nie radzi, ale nie mam mu tego za złe, bo to nie jest jego zadanie. Wystarczy go odrobina, żeby żel zaczął się pienić jak szalony. Bardzo dobrze domywa resztki makijażu, a przede wszystkim dobrze oczyszcza z zanieczyszczeń. Po myciu twarz nie jest ściągnięta ani wysuszona. Skład jest bardzo dobrze przemyślany. Wszystkie składniki aktywne są świetnie dopasowane do potrzeb tłustej cery. Mydlnica, szałwia, melisa, oczar i nagietek działają oczyszczająco i dezynfekująco. Dodatkowo odblokowują pory i ściągają je. Przy dłuższym stosowaniu może też ograniczyć przetłuszczanie skóry.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza